poslat poptávku zavolejte nám menu vyhledávání

Vinařství Filip Mlýnek

  • Láhve z vinařství Filip mlýnek - Firemní víno.cz
  • Etikety na víně Filip Mlýnek - Firemní víno.cz
  • Filip Mlýnek osobně - Firemní víno.cz
Láhve z vinařství Filip mlýnek - Firemní víno.cz Etikety na víně Filip Mlýnek - Firemní víno.cz Filip Mlýnek osobně - Firemní víno.cz

Pár slov o vinařství od Filipa Mlýnka

Naše vinařství nemá žádné zaměstnance a je považováno spíše jako butikové vinařství. Roční produkce by neměla překročit do budoucna přes třicet tisíc lahví. Naší novodobou vizí je soustředit se spíše pouze na tři odrůdy, kterými můžeme konkurovat světu, a to jsou samozřejmě Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský.

V budoucnu bude vinařství nabízet 4 Vlašáčky, 4 Veltlínky a 3 Rýňáčky. Tato vína budou samozřejmě rozdílná tratěmi a tím pádem se nám zeštíhlý odrůdový sortiment. Něco málo bude ještě Pálavěnky a Hibernálku, samozřejmě jako doplňkové zboží. Jako jediné červené víno, jenž vinařství dělá je Dornfelder, který taktéž bude časem vyklučen a nahrazen Ryzlinkem. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl postupně klučit staré vinice a nahrazovat je odrůdami, které jsou mé oblíbené, a které se sem na Mikulovsko opravdu hodí. Tyto odrůdy se zde pěstovaly za dob sudetoněmeckého osídlení a tak jsem se rozhodl jíti touto cestou a samozřejmě preferovat to, co se zde už kdysi dávno pěstovalo.

Bohužel díky předešlým pěstitelům jsme v neustálém klučení a vysazování nových vinic, jelikož se ve starých výsadbách neustále setkávám s vícero odrůdami na jedné vinici. Naším cílem je uspokojovat naši malou skupinu vinných nadšenců a milovníků vína, a aby si každý zákazník u nás našel opravdu alespoň jedno ANNO víno.

Parametry:

Poloha vinařství:Dolní Dunajovice
Vinařská oblast:mikulovská
Roční produkce lahví:30 000
Rok vzniku:2012
Minimální počet vín do objednávky::48 Ks


Nabídka vín vinařství Filip Mlýnek

Také doporučujeme: