poslat poptávku zavolejte nám menu vyhledávání

Vinařství Lahofer

  • Logo vinařství Lahofer - Firemní víno.cz
  • Foto lahví od vinařství Lahofer - Firemní víno.cz
  • Foto vinařství Lahofer v Dobšicích - Firemní víno.cz
  • Foto vinice vinařství Lahofer - Firemní víno.cz
  • Foto plnící linky vinařství Lahofer - Firemní víno.cz
  • Foto výrobní haly vinařství Lahofer - Firemní víno.cz
Logo vinařství Lahofer - Firemní víno.cz Foto lahví od vinařství Lahofer - Firemní víno.cz Foto vinařství Lahofer v Dobšicích - Firemní víno.cz Foto vinice vinařství Lahofer - Firemní víno.cz Foto plnící linky vinařství Lahofer - Firemní víno.cz Foto výrobní haly vinařství Lahofer - Firemní víno.cz

Popis vinařství Lahofer

Vinařství Lahofer je jedním z největších pěstitelů vinné révy v České republice. Spolu s firmou Vinice Lahofer obhospodařuje 430 hektarů třeba na tratích Babičák, U hájku, Volné pole, Waldberg, Lampelberg, Šác, Dolina, Špičák, Leskoun a další.

Do vinohradu Lampelberg navíc vinařství situovalo vinařský program „Mějte svoji hlavu“. Lahofer se stará i o rajskou vinici na historických terasách pod chrámem svatého Mikuláše nedaleko centra Znojma.

Své jméno odvodilo vinařství od rodáka z Dobšic, uměleckého řezbáře Jana Lahofera. Ten na konci 18. století vytvořil unikátní barokní knihovnu, která je dnes klenotem premonstrátského kláštera v Památníku národního písemnictví na pražském Strahově.

Historie vinařství Lahofer

Vinařství LAHOFER se opírá o silnou vinařskou tradici na Znojemsku, rozvíjenou pomocí nejmodernějších vinařských postupů a technologií. LAHOFER vyrábí veškerá vína všech hlavních středoevropských odrůd výhradně z hroznů z vlastních vinic (s výjimkou speciální řady francouzských vín), část produkce hroznů navíc prodává ostatním výrobcům vína.

Společnost vznikla ve Znojmě v roce 2003 jako První znojemská vinařská a.s. a pod tímto názvem uvedla na trh první tři ročníky přívlastkových vín - 2003, 2004 a 2005. Rok 2006 byl pro společnost zlomovým díky dokončení a zprovoznění nového výrobního areálu v Dobšicích u Znojma. V souvislosti se změnou sídla změnila společnost i vlastní značku. Tu inspirovala postava dobšického rodáka, uměleckého řezbáře Jana Lahofera.

V roce 2012, po nákupech vinohradů a dovybavení vinařského dvora novými technologiemi, byla výrobní kapacita vinařství stanovena na maximální roční produkci 800 tisíc lahví.

Vína z produkce vinařství je možné v turistické sezoně denně ochutnat ve vinném hrádku Lampelberg u Vrbovce, v degustačním altánu Rajská vinice u centra města Znojma pod chrámem sv. Mikuláše, ve sklepní uličce ve Chvalovicích nebo celoročně v Hotelu LAHOFER ve Veselé ulici ve Znojmě.

V roce 2014 Vinařství LAHOFER majetkově vstoupilo do miroslavského Vinařství HANZEL. To od navýšení své výrobní kapacity v roce 2012 odebíralo od Vinařství LAHOFER podstatnou část suroviny pro svou vlastní výrobu.

Kromě značky Vinařství HANZEL a samotného vinařství, které disponuje technologiemi o výrobní kapacitě zhruba sto dvacet tisíc lahví ročně, rozšířilo Vinařství LAHOFER své portfolio i o historickou budovu miroslavského vinařství, která byla nově zrekonstruovaná na hotel se stylovou vinárnou, restaurací a školícím centrem.

Parametry:

Poloha vinařství:Dobšice u Znojma
Vinařská oblast:Znojemská
Roční produkce lahví:do 800 000
Rok vzniku:2003
Minimální počet vín do objednávky::48 Ks


Nabídka vín vinařství Lahofer

Také doporučujeme: