poslat poptávku zavolejte nám menu vyhledávání

Vinařství Ampelos

  • Logo vinařství Ampelos - Firemní víno.cz
  • Foto lahví vína Ampelos - Firemní víno.cz
  • Foto lahví VOC vína Ampelos - Firemní víno.cz
  • Foto vinoce vinařství Ampelos - Firemní víno.cz
  • Foto sklepa vinařství Ampelos - Firemní víno.cz
Logo vinařství Ampelos - Firemní víno.cz Foto lahví vína Ampelos - Firemní víno.cz Foto lahví VOC vína Ampelos - Firemní víno.cz Foto vinoce vinařství Ampelos - Firemní víno.cz Foto sklepa vinařství Ampelos - Firemní víno.cz

O vinařství Ampelos

AMPELOS VRBOVEC a. s. byla zapsána do obchodního rejstříku 21. ledna 1999 a úspěšně navázala na činnosti znojemského šlechtitelského a výzkumného vinařského pracoviště nyní vedené pod obchodním názvem AMPELOS VRBOVEC a. s. Je nejstarším šlechtitelským pracovištěm v České republice a jedním z nejstarších na světě. I v současné době pokračuje AMPELOS ve Vrbovci ve šlechtění. Zabývá se novošlechtěním odrůd révy vinné, které by byly ranné a dávaly hrozny s vysokou cukernatostí. Na pronajatých pozemcích AMPELOSU probíhá udržovací šlechtění 30 odrůd révy vinné. Je zde i republikový genofond révy vinné.

Úzce spolupracujeme s Výzkumným ústavem rostlinné výroby v Praze a předními odborníky ve vinohradnictví a vinařství v zahraničí (VCR Rauschedo Itálie, Steimann Reben GmbH Německo). V roce 2003 byl také ukončen program testování původních moravských odrůd révy vinné. Vysazujeme další prostorový izolát pro ozdravené viruprosté nejlepší naše původní klony téměř všech odrůd révy vinné zapsaných ve Státní odrůdové knize.Také vysazujeme německé a italské testované klony.
Ve Vrbovci je i sklepní hospodářství, které slouží mimo jiné k ověřování výsledků šlechtitelské činnosti. Pod značkou AMPELOS produkujeme omezené množství žádaných odrůdových vín, která jsou vyhledávána především milovníky a znalci dobrých vín.

Parametry:

Poloha vinařství:Vrbovec
Vinařská oblast:znojemská
Roční produkce lahví:100 000
Rok vzniku:1999
Minimální počet vín do objednávky::48 Ks


Nabídka vín vinařství Ampelos

Také doporučujeme: